úterý 22. května 2012

...sedmkrát krásná a víla...

Věneček


Sedmikráska chudobka (Bellis perennis)

...máme plný trávník sedmikrásek. Pro někoho plevel, který zamořuje trávu, pro nás krásná, něžná, skromná kytička. Prostě sedmkrát krásná......Adélka chtěla, ať jí upletu věneček. Sbírat kytičky s dlouhýma stopkama pomáhala i Julinka. Filípek se neúčastnil, tyhle "holčičí věci" ho přece jen nezajímají....oblékla si šaty víly Amálky, které jsem jí loni šila na karneval do školky. Bosky běhala po trávě a hulákala:
"Mami, vyfoť mě, jak trhám sedmikrásky!".......Julinka jí věneček samozřejmě strhla z hlavy, tak chudák nevydržel ani pět minut. A takovou mi dal práci......háčkovaná sedmikráska. Chtěla jsem, aby se co nejvíc podobala, byla co nejvíc střapatá. Tak snad se trochu povedla.


Pokus o barevnou...a nakonec něco dobrého na zub. Salát s rajčaty, bílou ředkví, italským salátem, přírodním sýrem, osmaženou anglickou slaninou, aby byl trošku nezdravější a samozřejmě sedmikráska. Dobrou chudobrou noc! Adriana7 komentářů:

 1. Adrianko ta háčkovaná sedmikráska je nádherná!Někdy je potřeba vrátit se do dětských let já jsem včera na písku poctivě přesívala:-)Sedmikrásek máme také plnou zahradu a vůbec mi nevadí.Michaela

  OdpovědětVymazat
 2. Víla Adélka je krásná :o)--sedmikrásky také mám moc ráda vytvářejí krásné koberečky plné maličkých kvítečků :o) háčkovaná sedmikráska se ti moc povedla a salát mě tu dělá pořádné chutě :o) Přeju krásné dny plné pohody :o) Martina

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotečky :)
  a ještě krásnější ta malá víla :) Háčkované kytičky jsou super !!
  A salát vypadá lákavě-hned bych ochutnala :)

  OdpovědětVymazat
 4. Adrianko, nádherné fotky. Sedmikrásky jsou nádherné, také je mám ráda. Pohodový den přeji ... Věra

  OdpovědětVymazat
 5. Adrianko, to je krásná příspěvek - salátek vypadá úžasně, sedmikráska se ti povedla uháčkovat moc krásná a je určitě trvanlivější, než ty na věnečku - příště budeš muset udělat dva :o) Krásné fotky!
  Mějte všichni hezký den, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 6. Krásná víla... kytička i Adélka... taky mám moc ráda sedmikrásky v trávníku... i pampelišky... podle mě do něj prostě patří... bez nich není trávník trávníkem... moc milé sedmikráskové nakouknutí... hezký den! LenkaH.

  OdpovědětVymazat